DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Chupacabra Burmese Cattery

Chovná stanice Chupacabra
 
 
    Můj vztah kladný vztah ke kočkám trvá už od dětství, ale jako organizovaný chovatel koček jsem začal až v roce 1999 a začal jsem s barmskými kočkami, ke kterým mě přivedla spolužačka ze základní školy Vlasta Kroupová (chovatelská stanice Varia), která je tehdy chovala.
 
    Můj první kocour Aurel mě naučil porozumět kocouřím náladám a jak žít vedle velmi dominantní a tvrdohlavé šelmy, což vzhledem k mé osobnosti vyhovovalo, že musím být nekompromisní, ale zároveň laskavý.
 
    Postupem času se počet barmských koček postupně rozrostl a klíčovou kočkou pro chov v mé stanici se staly moje vlastní odchovy, ale především import hnědé barmské kočky z Holandska Roemah Koetjing Anak Anouk, která položila základ pro další chovatelskou práci u barmských koček, ale také burmil.
 
   Dalším klíčovým a velmi významným krokem byl import dospělého kocoura burmily na tehdější dobu v velmi vzácném stříbřitě krémově stínovaném zbarvení Bellabonny Fleetwood Mac, který mně byl doslova svěřen do péče a měl v mé stanici výjimečné postavení.
 
    V současnosti chováme barmské kočky. Do těchto chvil naše stanice odchovala kolem stovky koček, barmských koček a burmil, které dělají společnost v mnoha domácnostech a některé se uplatnily nejen v chovu, ale také měly výstavní úspěchy.
 
 
 
 
Juanita Chupacabra, bývalá chovná kočka (burmila)
 
 
 

TOPlist